درباره ما

درباره سازساز

درود بر همراهان عزیز مرکز سازساز

مدیریت

من محسن بیگی، مدیر و موسس مرکز سازساز از سال 1376 نواختن تار رو در مکتب‌خانه میرزاعبدلله آغاز کردم. اساتیدی که خدمت‌شون شاگردی کردم به ترتیب استاد محمود بهروز، استاد محمد‌رضا لطفی و استاد مجید کیانی هستند.

دانشگاه موسیقی خوندم و در حال حاضر بیشتر در زمینه تکنوازی و همچنین پژوهش‌های شخصی بر روی موسیقی دوره قاجار و موسیقی نواحی ایران فعالیت می‌کنم. گاهی هم به آهنگسازی و تدریس می‌پردازم.

داستان سازساز

از دوران نوجوونی به‌ واسطه علاقه‌ زیادی که به هنر سازسازی داشتم، اوقات فراغتم رو تو کارگاه‌های سازسازی دوستانم می‌گذروندم و کم‌کم با این هنر آشنا شدم.

به خوبی می‌دونستم که سال‌هاست هنرجوها برای خرید ساز با چالش‌های زیادی مواجه هستن و ضرورت راه‌اندازی یه فروشگاه حرفه‌ای تو این زمینه، که مشتری‌ها بتونن با خیال راحت بهش اعتماد کنن و به نسبت وجهی که پرداخت می‌کنن، بهترین خرید رو داشته باشن به شدت احساس می‌شد ولی هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم روزی خودم تصمیم به انجام این کار بگیرم.

سرآغاز

به‌واسطه دوستی دیرینه‌ام با هنرمند تارساز، آقای رامین علی‌یاری، این پیشنهاد رو با ایشون مطرح کردم و با حمایت و تشویق ایشون مواجه شدم.

رامین علی‌یاری تارساز خبره و با تجربه‌ای بود و من با پشت‌گرمی و اعتمادی که از ایشون گرفتم عزمم جزم‌تر شد که این کار رو شروع کنم.

تیم سازساز

برای قدم اول باید اقدام به گزینش یک تیم حرفه‌ای می‌کردم. از همکاری با سازندگان حرفه‌ای گرفته تا کیفیت ارائه محصول و ... که مطمئن باشم بهترین انتخاب ممکن رو انجام دادم. مسئله‌ای که تا حد زیادی در این زمینه بهم کمک کرد داشتن دوستان زیادی بود که هرکدوم از اون‌ها تو کار خودشون حرفه‌ای بودن. از دوستان سازساز گرفته تا صدابردار، عکاس، گرافیست، ادیتور، نوازنده و ...

به مرور با مشاوره گرفتن از دوستان متخصصم، تک تک همکارانم در مرکز سازساز رو انتخاب کردم و امروز از این‌که با این تیم حرفه‌ای کار می‌کنم بی‌نهایت خوشحالم.

کیفیت

کیفیت مهمترین فاکتوری هست که تو مرکز سازساز سرلوحه کارهامون قرار دادیم و معتقدیم از صنعت ساخت و صدادهی سازها گرفته تا کیفیت عکاسی و ضبط نمونه صدای سازها و همچنین کیفیت ارتباط با مشتری، همگی بایستی در شأن موسیقی اصیل ایرانی باشه.

محصولات

در جلساتی که با همکاران‌مون داشتیم، تصمیم بر این شد که در مرکز سازساز فقط سازهای تار و سه‌تار رو ارائه کنیم.

دلیل اینکه فقط ساز تار و سه‌تار رو برای ارائه انتخاب کردیم این بود که بتونیم متمرکز و تخصصی روی ارائه این دو ساز فعالیت کنیم و همین تمرکز باعث شد که بتونیم کیفیتی که مد نظرمون هست رو تو دراز مدت حفظ کنیم.

دلیل دیگرش هم این بود که تار و سه‌تار سازهای تخصصی خودم هستند و سال‌ها عجین بودن با این دو ساز کمکم می‌کرد که این کار رو بهتر و با کیفیت‌تر انجام بدم.

ساز تار

پس از گذشت یک‌ سال از فعالیت‌مون، در جلساتی که با برادران علی یاری داشتم، تصمیم بر این شد که تمام تارهای ساخت برادران علی یاری در این مرکز به صورت انحصاری، مستقیم و بدون واسطه به مشتریان عزیز ارائه بشه.

همکاری با همه برادران علی یاری در مرکز سازساز برایم باعث دلگرمی بیشتر و باعث شد با انگیزه بیشتری این هدف رو دنبال کنم.

برادران علی یاری

برای دوستانی که با سابقه هنری برادران علی یاری آشنایی کمتری دارن باید عرض کنم که پیشه پدری برادران علی یاری نجاری بوده و به واسطه پیشه پدر، برادران علی یاری از کودکی با این صنعت آشنا شدن. هنر تارسازی در خانواده علی یاری توسط برادر بزرگ این خانواده، جناب آقای سعید علی یاری آغاز شد و در گذر زمان تمام برادران علی یاری به تبع ایشون به این هنر پرداختن و امروز پس از حدود نیم قرن، هنر تارسازی در خانواده علی یاری به هنری موروثی تبدیل شده است و همگی از تارسازان ممتاز ایران هستند.

اسامی برادران و برادرزادگان علی یاری که به هنر تارسازی پرداخته‌اند عبارتند از: آقایان سعید علی یاری، زنده یاد رضا علی یاری، حمیدرضا علی یاری، داوود علی یاری، رامین علی یاری، مهدی علی یاری، میثم علی یاری و علیرضا علی یاری.

ساز سه تار

بعد از ساز تار، ساز سه تار رو کم‌کم به مجموعه‌ اضافه کردیم و شاید براتون جالب باشه که بدونید تیم سازساز برای تحقیق در مورد ساز سه تار تقریباً نصف ایران رو پیمود تا بتونه هنرمندان سه تارسازی رو پیدا کنه که مثل سایر همکاران‌مون در مرکز سازساز، ساخته‌هاشون هم از نظر کیفیت و صنعت و هم از نظر صدادهی ممتاز باشن و همچنین قیمت سازها متناسب و منصفانه باشه.

جمله پایانی، سازساز دوستِ مورد اعتماد شما

معمولاً دوستانی که برای اوّلین بار قصد خرید ساز دارن، برای این‌که خرید بهتر و مطمئن‌تری داشته باشن از استادشون یا یکی از دوستان و آشنایانی که در این زمینه تجربه بیشتری داره کمک می‌گیرن. ما سعی کردیم در مرکز سازساز برای همه‌ی مشتری‌هامون، همیشه همون دوستِ امین و مورد اعتماد باشیم.

خدمات مشتریان:
مرکز سازساز، با ارائه مشاوره تخصّصی، از انتخاب تا خرید و آموزش ساز همراه شماست.
© کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز سازساز می‌باشد.
طراحی و توسعه : نونگار پردازش